3 zabiegi antycellulitowe, które wykonasz samodzielnie w domu

29 maja 2017
blogep

Uważasz, że skuteczne zabiegi zwalczające pomarańczową skórę to domena tylko i wyłącznie wyspecjalizowanych salonów kosmetycznych? Nic bardziej mylnego! Pokażemy Ci dziś nasze trzy ulubione rytuały antycellulitowe.

Body wrapping

Ta metoda jest chyba jedną z naszych ulubionych. Dlaczego? Ponieważ już po pierwszym zabiegu zauważysz, że skóra jest bardziej jędrna, gładsza a cellulit mniej widoczny. Aby uzyskać ten efekt potrzebujesz folii spożywczej oraz balsamu antycellulitowego. Następnie, jedyne co musisz zrobić, to nałożyć kosmetyk na problematyczne miejsca i owinąć je folią. Pozostań w niej przez 20-30 minut po czym usuń ją, a resztki balsamu zmyj letnią wodą. Czynność powtarzaj dwa razy w tygodniu.

Jeśli masz tendencję do pękających naczynek, często towarzyszy Ci uczucie ciężkich nóg lub jesteś w ciąży, unikaj tej formy walki z cellulitem i wybierz inną alternatywę.

Masaż

Lubisz masaże? 😉 Jeśli tak, to pokochasz te metodę, a jeśli nie, to koniecznie musisz się do nich przekonać, bo efekty jakie przynosi w walce z cellulitem są zdumiewające! Prawdą jest, że pomarańczową skórkę trzeba potratować… siłą. Ugniatanie, szczypanie, rolowanie są Twoimi sprzymierzeńcami. Przed masażem problematycznych miejsc, nanieś na nie olejek, najlepiej antycellulitowy. Jeśli chcesz, zamiast rąk możesz używać szczotek, rolerów i masażerów, które z łatwością znajdziesz w każdej drogerii.

Masaż wykonuj codziennie! Wtedy zauważysz pożądane efekty. Tylko pomyśl o szortach, która czekają na Ciebie w szafie 😉

Peeling

Jedno jest jednak pewne: jeśli dbając o skórę, zapominasz o regularnie wykonywanym peelingu, nie pozbędziesz się cellulitu. Dlaczego? Przede wszystkim, że jest on podstawą pielęgnacji. Jeśli chcesz, aby balsam antycellulitowy działał naprawdę skutecznie, musisz odpowiednio przygotować skórę. A może chcesz, aby efekt body wrappingu utrzymywał się dłużej? Sięgnij po peeling, 2-3 razy w tygodniu!

Wykonując peeling, wykonujesz także masaż skóry, co oznacza, że usprawniasz mikrokrążenie, które ma ogromny wpływ na jędrność i elastyczność skóry.

Jak widzisz, wszystkie te zabiegi nawzajem się uzupełniają, jednak z powodzeniem, każdy możesz wykonywać osobno, w zależności od swoich upodobań i potrzeb swojej skóry.