5 błędów, które popełniasz w olejowaniu włosów

29 czerwca 2016
blog

Dzięki olejowaniu włosów Twoje kosmyki staną się mocne, lśniące, gładkie i jedwabiście miękkie… pod warunkiem, że wykonujesz ten zabieg poprawnie. Sprawdź, jakich błędów unikać!

Mity na temat olejowania włosów obaliliśmy w tym wpisie. Teraz wskażemy Ci 5 błędów, które popełniasz najczęściej. Poznaj je, a następnie wyeliminuj!

#1 Nieodpowiedni dobór olejku

Źle dobrany olej może obciążać włosy lub powodować ich puszenie i tym samym skutecznie zniechęcić do tej metody pielęgnacji. Aby więc wybrać idealny olejek, kieruj się kondycją Twoich włosów oraz ich porowatością.

  • W przypadku włosów niskoporowatych (to te, które są bardzo gładkie, śliskie, proste i trudne w stylizacji) najlepiej sprawdzi się olejek arganowy lub rycynowy.
  • Jeśli jesteś posiadaczką włosów wysokoporowatych (suche, z tendencją do puszenia się) wypróbuj olejek różany.
  • Przy włosach średnioporowatych (czyli takich, które łączą w sobie cechy pozostałych typów porowatości) najlepszym rozwiązaniem będzie oliwa z oliwek lub olejek makadamia.

#2 Nakładanie zbyt dużej ilości olejku

Więcej nie znaczy lepiej. Tą zasadą kieruj się w trakcie aplikacji olejku. Gdy użyjesz go za dużo, możesz mieć problemy z domyciem włosów i w konsekwencji niepotrzebnie je obciążyć, co najczęściej kończy się przetłuszczonymi kosmykami i koniecznością ich ponownego mycia.

#3 Nakładanie olejku na skalp

Jeśli jesteś posiadaczką włosów cienkich, unikaj aplikacji olejku na skórę głowy. W takim wypadku na pewno nie chcesz dodatkowo obciążać kosmyków, dlatego nakładaj kosmetyk od ucha w dół. Jeśli Twoim celem jest jednak wzmocnienie cebulek i przyspieszenie wzrostu włosów, wybieraj olejki do tego przeznaczone, np. z papryką, skrzypem polnym czy rozmarynem i olejkiem herbacianym.

#4 Nieregularne olejowanie

Nie oczekuj, że Twoje włosy będą lśniące i pełne życia już po pierwszym olejowaniu. Jeśli zależy Ci na długotrwałych i naprawdę spektakularnych efektach, musisz wykonywać ten zabieg odpowiednio często. Twoje kosmyki są mocno zniszczone? Aplikuj olejki 1-2 razy w tygodniu. W innym wypadku wystarczy, że olejowanie wykonasz 1-2 razy na miesiąc.

#5 Zapominanie o dalszej pielęgnacji

Olejowanie włosów kończysz na umyciu włosów samym szamponem? To błąd! Splątane, szorstkie kosmyki to efekt, którego z pewnością chciałabyś uniknąć po olejowaniu, dlatego absolutnie zawsze na koniec kuracji nakładaj na włosy ulubiony balsam. Tylko wtedy Twoje kosmyki będą lśniące, gładkie i jedwabiście miękkie…

Czy zdarza Ci się popełniać któryś z powyższych błędów? Eliminując je, możesz mieć pewność, że Twoje włosy będą zdrowe i pełne życia!