5 pomysłów na przedświąteczny relaks

08 grudnia 2016
1

Czy Tobie też udzieliła się już bożonarodzeniowa atmosfera, a co za tym idzie również i przedświąteczna bieganina? Zwolnij nieco i pozwól sobie na chwilę relaksu. Zobaczysz, kiedy będziesz odprężona święta będą cieszyć Cię jeszcze bardziej!

Książka

Zimowy czas, to doskonały moment, aby nadrobić książkowe zaległości. Tuż przed snem, zamiast patrzeć w ekran telewizora, komputera lub telefonu, który tylko dodatkowo męczy Twój wzrok i utrudnia zasypianie, sięgnij po książkę, którą od dawna chciałaś przeczytać lub poleciła Ci ją koleżanka. W ten sposób wyciszysz się i przeniesiesz w inny świat 😉

book

Kąpiel

Umówmy się, nic nie relaksuje zimą tak bardzo, jak długa, gorąca kąpiel. A żeby czynność ta była jeszcze milsza, wanna koniecznie musi być pełna pachnącej piany i olejków. Dzięki nim kąpiel będzie nie tylko bardziej odprężająca, ale też korzystniejsza dla Twojej skóry, która po wyjściu z wody będzie miękka, miła w dotyku i utulona przyjemnym, ciepłym zapachem.

bath

Zadbaj o siebie

Przed świętami rzadko kiedy myślimy o sobie. Skupiamy się przede wszystkim na naszych bliskich. I bardzo dobrze, ale nie zapominaj też o sobie. Zafunduj sobie raz w tygodniu domowe spa. Odprężająca kąpiel stóp z dodatkiem soli będzie zbawienna po wielu godzinach szukania prezentów w centrach handlowych, a maseczka do twarzy zniweluje wszystkie oznaki zmęczenia. Wystarczy tak niewiele, aby poczuć się i wyglądać piękniej.

salt

Stretching

Zrelaksuj się tuż po przebudzeniu! Wystarczy dosłownie 10 minut rozciągania, aby nastroić się pozytywnie na cały dzień, bez konieczności picia kawy! Tak naprawdę nie musisz nawet wstawać z ciepłego łóżka. Stretching możesz wykonać przeciągając się pod pościelą 😉 Jeśli jednak zależy Ci na efekcie pobudzenia, wstań i wykonaj kilka ruchów w dół, górę i na boki. Niby nic, ale sama zobaczysz, ile daje taki kilkuminutowy, poranny stretching.

strech

Aromaterapia

Grudzień to zdecydowanie jeden z najbardziej pachnących miesięcy w roku. Pomarańcza, świerki, goździki, cynamon… Nie tylko kuszą pięknym zapachem, ale też koją zmysły i relaksują. Kąpiel z dodatkiem olejku z mandarynką, a nawet zapachowa świeczka pozwolą Ci szybko i skutecznie się odprężyć.

zapach

A jak Ty relaksujesz się przed światami?