5 zasad włosomaniaczki

17 listopada 2016
20160901130610-shutterstock-316977026

„Dlaczego moje włosy nie wyglądają jak te na zdjęciu?“ Jeśli często zadajesz sobie to pytanie, to znaczy, że nie poznałaś jeszcze 5 zasad pielęgnacji każdej włosomaniaczki. Poznaj sekrety, dzięki którym Twoje włosy odzyskają nie tylko piękny wygląd, ale i kondycję!

 

Zasad #1 Metoda OMO

Nie słyszałaś jeszcze o metodzie OMO? W takim razie musisz szybko nadrobić zaległości. OMO to nic innego, jak sposób mycia włosów, oparty na zastosowaniu szamponu tylko u nasady i zabezpieczeniu końcówek odżywką. Dzięki tej prostej metodzie Twoje końcówki nie będą splątane, staną się mniej łamliwe i bardziej nawilżone.

omo

Zasada #2 Na chłodno

Każda włosomaniaczka wie, że kosmyki nie lubią wysokich temperatur, dlatego, jak ognia unika prostownic, lokówek i suszarek z ciepłym nawiewem. Gładkie, lśniące włosy to nie tylko zasługa odpowiednich kosmetyków, ale i trików. Suszenie włosów chłodnym powietrzem zgodnie z kierunkiem ich wzrostu oraz płukanie kosmyków letnią (nie zimną!) wodą to proste i skuteczne sposoby na włosy odporne na uszkodzenia, lśniące i miłe w dotyku.

Zasada #3 Nie przyzwyczajaj włosów

Zmiany są dobre! Zwłaszcza dla Twoich włosów 😉 I nie mówimy tu o zmianie fryzury (choć i to jest w stanie kolosalnie poprawić kondycję kosmyków) lecz o roszadach w Twoich kosmetykach do pielęgnacji włosów. Kosmyki i skóra głowy szybko przyzwyczajają się do produktu, dlatego, aby ciągle dostarczać im składników odżywczych, raz na jakiś czas zmień szampon, odżywkę lub maskę na inną, ale koniecznie dopasowaną do Twoich potrzeb!

Zasada #4 Powrót do naturalności

Lubisz eksperymentować ze swoim wyglądem i często zmieniasz kolor włosów? Efekt „wow” utrzymuje się do kilku dni po farbowaniu i zbiegiem czasu włosy tracą swój blask, żywy kolor, stają się szorstkie, łamliwe i trudno je rozczesać. A może by tak wrócić do swojego naturalnego koloru? Być może perspektywa zapuszczania odrostu Cię przeraża, ale istnieje wiele metod, dzięki którym Twoje włosy nawet wtedy mogą wyglądać spektakularnie: pasemka, sombre i, ostatni krzyk mody, kontrolowany odrost.

wlosy

Zasada #5 Modna pielęgnacja

Ciepłe nakrycie głowy to o tej porze roku obowiązkowa część garderoby, którą warto nosić nie tylko w trosce o zdrowie, ale i piękne włosy. Niska temperatura ma bardzo niekorzystny wpływ na skórę głowy, w konsekwencji czego nasze włosy są osłabione i narażone na wypadanie. Ciepła czapka to nie tylko modne akcesorium, ale i doskonała ochrona przed mrozem!

czapka

O jakich zasadach warto jeszcze pamiętać? Koniecznie daj znać w komentarzu!