Dary natury: olejek różany

14 października 2014

Wabi kształtem, barwą i pięknym zapachem. Róża – królowa kwiatów, która niczym magnes przyciąga spojrzenia! Dlaczego uznawana jest za symbol witalności, piękna i miłości? Mamy na to odpowiedź! Zapraszamy do lektury!

Próżno szukać kobiety, która nie ucieszyłaby się z bukietu świeżych róż. Nic dziwnego – roślina ta uchodzi za jeden z najszlachetniejszych i najpiękniejszych kwiatów na świecie. Jak się jednak okazuje, nie tylko piękno wyróżnia ją spośród innych roślin, ale również jej wyjątkowe właściwości, które doceniło już tysiące kobiet! Wszystko za sprawą bogactwa dobroczynnych składników, dzięki którym możemy cieszyć się cudownym olejkiem różanym!

Dlaczego warto włączyć go do swojej codziennej pielęgnacji? Przede wszystkim ze względu na właściwości neutralizujące stres i zmęczenie. Dodając kilka kropli olejku do kąpieli, nie tylko ukoimy nerwy i zrelaksujemy się, ale również nawilżymy oraz zregenerujemy skórę, na której piękny kwiatowy zapach będzie utrzymywał się przez wiele godzin.

Kosmetyki z dodatkiem olejku różanego są także podstawowym elementem w pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu. Jego cenne właściwości niwelują istniejące już zmarszczki, a także przeciwdziałają powstawaniu nowych. Dzięki dużej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych (kwas linolowy i linolenowy) oraz witaminy E skóra na długo pozostaje jędrna, elastyczna i głęboko nawilżona. Dodatkowo kosmetyk ten doskonale łagodzi blizny i przebarwienia, regenerując i odżywiając zniszczoną skórę. Nie bez powodu więc olejek określany jest mianem eliksiru piękna i młodości.

Warto pamiętać, że olejek różany w czystej postaci swoje właściwości zachowuje do 10 tygodni po otworzeniu opakowania. Aby przedłużyć jego trwałość, a także wzbogacić o dodatkowe właściwości odżywcze, warto mieszać go z innymi olejami roślinnymi. Olejek różany w połączeniu z olejkiem macadamia to doskonały duet, który sprawdzi się przy każdym typie skóry: zwłaszcza suchej, wrażliwej i skłonnej do zmarszczek.

Olejek różany to jeden z najcenniejszych podarunków, jaki ofiarowała nam natura, dzięki któremu każdego dnia możemy cieszyć się zdrową i młodo wyglądającą skórą!