Dębowe love

23 lipca 2014
debovelove_blog

Dostojny dąb to kopalnia inspiracji nie tylko dla producentów kosmetyków, ale również twórców modnych dodatków oraz elementów wystroju wnętrza i ogrodu. Zapraszamy na nasz subiektywny przegląd najpiękniejszych „dębowych” przedmiotów!

Biżuteria

Liście dębu to bardzo wdzięczne źródło pomysłów dla projektantów biżuterii. Pierścionki z tym motywem zachwycają lekkością i nieco rustykalnym klimatem, który z pewnością przypadnie do gustu fankom natury rozmiłowanym w stylu boho. Najpiękniejsze według nas „dębowe” pierścionki wykonane są z metalu przypominającego stare złoto lub miedź.

oak_ringsWśród naszyjników panuje już większa różnorodność motywów. Pojawia się tutaj zarówno dębowy liść z dodatkową zawieszką z pierwszą literą imienia, jak i wykonany z bursztynu żołądź oraz całe drzewo namalowane na płaskim, ozdobnym kamieniu.

oak_necklacesWybrane przez nas bransoletki to podróż od strojnych zawieszek na delikatnym łańcuszku aż do surowego stylu, charakteryzującego się jednym zdecydowanym elementem przyczepionym do brązowego rzemyka.

oak_braceletsJednym z najbardziej wdzięcznych „dębowych” elementów biżuterii są kolczyki. Miłośniczki tego dostojnego drzewa mogą wybierać między srebrnymi, subtelnymi listkami, sporych rozmiarów bursztynowymi żołędziami czy bardzo dosłownym potraktowaniem tematu: kolczykami zrobionymi z drewna dębowego, w które zatopiony jest kolorowy kamień. Musimy przyznać, że najbardziej przemawia do nas właśnie ta ostatnia propozycja 🙂

oak_earingsDodatki do domu…

Dąb należy do jednych z najbardziej trwałych gatunków drewna. Nic więc dziwnego, że w domach (zwłaszcza u naszych mam i babć) spotkać możemy wiele dębowych mebli, które zachwycają swą solidnością i urodą. Aby osiągnąć w mieszkaniu „dębowy” klimat, nie trzeba jednak kupować ciężkiego kredensu i taszczyć go na ostatnie piętro bloku 😉 Nas urzekła zwłaszcza niewielka szkatułka na biżuterię wykonana z drewna dębowego, lampiony wypełnione żołędziami oraz ozdobna poduszka z motywem dębowych liści.

oak_decoMamy też coś dla tych, którzy chcieliby urozmaicić swoją domową przestrzeń nieco bardziej zdecydowanymi dębowymi elementami. Co powiecie na przykład na piękny podwieszany stolik nocny albo zegar wykonany w dębowych sęków?

oak_interiorMotyw dębu możecie z powodzeniem wykorzystać również w kuchni. Prosty, niskokosztowy wybór to „liściasta” ściereczka, którą z łatwością wykonacie same przy pomocy papierowego szablonu i farbek do tkanin. Musicie przyznać, że świetnie wyglądają też drewniane kubeczki!

oak_kitchen… i do ogrodu

Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczkami ogrodu, możecie pokusić się o urozmaicenie go dębowymi dekoracjami, które przy okazji spełniać będą funkcje praktyczne. Spośród wielu propozycji najbardziej spodobał nam się ciężki stolik wykonany z kawałka dębowego pnia i wygodny hamak, który z pewnością umili wiele letnich popołudni. Absolutnym hitem zostało jednak coś, co widzicie na ostatnim zdjęciu. Ciekawi jesteśmy czy zgadłybyście, że są to jedyne w swoim rodzaju… karminiki dla ptaków 🙂

oak_gardenA jeśli szukacie dębowych inspiracji również w kosmetykach, szczególnie polecamy Wam naszą nową serię żeli do higieny intymnej Pharma Care, która w całości oparta jest na zbawiennych właściwościach kory dębu. Do końca lipca kupicie je aż 20% taniej!

Ciekawi jesteśmy, które z naszych propozycji podobają Wam się najbardziej. A może same możecie się pochwalić jakimiś „dębowymi” dodatkami? Czekamy na Wasze komentarze!