Jak nadać włosom objętości?

09 stycznia 2017
c0d60bzweaap_kh

Czapki, zmiany temperatur, wiatr… To wszystko sprawia, że nasze włosy już po kilku godzinach od umycia tracą puszystość… Na szczęście istnieją proste sposoby, dzięki którym przedłużysz ich świeżość i nadasz im objętości na dłużej.

Masaż

Nie musisz sięgać po obciążające zabiegi stylizacyjne, jeśli chcesz uzyskać efekt bujnej czupryny, bo tak naprawdę wystarczy odpowiedni… masaż. Aby naturalnie unieść włosy, opuść głowę do dołu i masuj je u nasady. Po takim „zabiegu“ Twoje włosy będą sprawiać wrażenie, że jest ich znacznie więcej.

Susz z głową

Jednym z najprostszych sposobów na nadanie włosom objętości jest odpowiednia technika suszenia. Zdecydowanie odradzamy traktowanie ich gorącym powietrzem suszarki z głową zwróconą ku dołowi. W ten sposób sprawisz, że kosmyki będą się puszyć i rozdwajać. Zamiast tego rozpyl na rozczesane i wilgotne włosy u nasady spray nadający objętość i susz je zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, przeczesując i delikatnie unosząc palcami.

Pielęgnacja bez SLS

Choć produkty, w których składzie znajduje się SLS wygładzają włosy i sprawiają, że stają się miłe w dotyku, to niestety mocno też je obciążają. Zamiast sięgać po kosmetyki z SLS, włącz do swojej pielęgnacji szampony i odżywki oparte na naturalnych składnikach. Jeśli obawiasz się, że będziesz miała trudności z rozczesywaniem włosów, stosuj lekkie spraye, które dosłownie rozplątują problem i dodatkowo pielęgnują kosmyki, bez ich obciążania.

Zmiana fryzury

Czasem wystarczy drobne podcięcie końcówek, aby Twoja fryzura nabrała lekkości i kształtu. Jeśli jednak lubisz eksperymentować z wyglądem i chcesz, aby Twoje włosy były bujne i puszyste, postaw na boba, cieniowanie lub delikatne pasemka, które optycznie nadadzą Twoim kosmykom objętości.

bob

A jak Ty nadajesz objętości swoich włosom?