Ochrona i odbudowa włosów z olejkami łopianowymi

18 stycznia 2014
ochrona-wlosow

roku 2009 seria olejków łopianowych Elfa Pharm otrzymała w Madrycie nagrodę jakości. Było to dla nas potwierdzeniem, że warto czerpać z wiedzy naszych babć, które o swoją urodę dbały za pomocą tego, co w lesie i ogrodzie. Olejowały włosy, myły w wyciągach z ziół i zawsze mogły się pochwalić pięknymi, długimi warkoczami.

Dziś także bardzo chętnie patrzymy w stronę natury i niekoniecznie musimy sięgać po egzotyczne oleje z dalekich krajów. Mamy wokół siebie rośliny równie dobre i skuteczne. Tak jak w dietetyce poleca się pokarmy z terenów nam bliskich, tak w kosmetyce dobrze sięgnąć po to, co jest na wyciągnięcie ręki.

Łopian jest właśnie taką znaną świetnie, bliską rośliną. Dzieciom kojarzy się  z rzepami czepiającym się ubrań podczas biegania po łące, a dorosłym z popularnym chwastem przydrożnym. Niby chwast, a jednak w zielarstwie zyskał szerokie zastosowanie. Choćby jego korzeń, znany w medycynie tradycyjnej środek wykorzystywany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, gdyż działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalne, regenerująco i odżywczo. Właśnie dzięki temu może poprawić kondycję zniszczonych włosów i paznokci. Zawiera naturalne substancje, takie jak: olejki eteryczne, inulinę, proteiny, sole mineralne, witaminy.

Ekstrakt z korzenia łopianu, zawieszony w lekkim oleju roślinnym, działa wzmacniająco na cebulki włosowe, co pozwala łagodzić wypadanie włosów i przyspiesza wzrost nowych. Pomaga w problemach z łupieżem, suchą skórą głowy, poprawia wygląd zniszczonych i matowych włosów. Olej łopianowy wzbogacony ekstraktami skrzypu polnego, rozmarynu, drzewa herbacianego, czerwonej papryki dobrze wpływa na włosy zniszczone i zmęczone zabiegami fryzjerskimi czy kąpielami na słońcu i w wodzie.

Dążymy do tego, by mieć piękne włosy, które stanowią oprawą dla zadbanego ciała. Stan włosów, fryzura może nie tylko zmienić wygląd, ale też zachowanie, bo dodaje pewności siebie i indywidualności. Włosy w dobrej kondycji wytrzymują nawet najmniej sprzyjające warunki, takie jak: zabiegi fryzjerskie, nadmiar słońca, wody, zwłaszcza słonej i chlorowanej, wiatru i schnięcia w słońcu. Trudno jednak zrezygnować z urlopowych przyjemności, postaraj się więc minimalizować ich szkodliwy  wpływ. Włosy potrzebują ochrony nie tylko latem, ale cały rok. Bez odpowiedniej pielęgnacji tracą połysk i kolor, stają się suche, łamliwe, rozdwojone, a nawet mogą zacząć wypadać, gdy cebulki włosowe są słabo odżywione. Ponadto są stale narażone na trudne sytuacje: mycia, suszenia zbyt gorącym powietrzem, niewłaściwego używania lokówki czy prostownicy, źle wykonanej koloryzacji czy stylizacji, a także stosowania zbyt agresywnych kosmetyków oraz zbyt energiczne wycieranie ręcznikiem.

Włosy zniszczone są suche i matowe, bez połysku, bo utraciły właściwe nawilżenie. Ich łuski są podniesione, otwarte, co naraża korę włosa na uszkodzenia. Brak im elastyczności i dyscypliny. Prostowanie czy suszenie bez odpowiedniej ochrony, zmiany temperatury oraz klimatyzacja to kolejne niekorzystne czynniki wpływające na włosy. Przez to włosy dzień pod dniu tracą swój piękny wygląd, stają się przygaszone i zmęczone.

Olejowanie włosów to doskonały sposób na zdrowe, miękkie i elastyczne włosy, o ładnej barwie i połysku.