Pielęgnacja włosów latem – 5 przykazań włosomaniaczki

03 sierpnia 2016
1

Zapewne doskonale wiesz, że latem Twoje włosy narażone są na szkodliwe działanie wiatru, słońca i wody… Jak zatem o nie dbać, chronić je i pielęgnować? Oto 5 zasad, które musi znać każda włosomaniaczka!

1. Myj włosy wtedy, kiedy tego potrzebują

Nawet codziennie… Nie pozwalaj na to, aby gromadził się na nich nadmiar sebum i zanieczyszczenia, ponieważ to nie sprzyja, ani im ani skórze głowy. Używaj w tym celu szamponu na bazie łopianu, który nie tylko delikatnie myje, ale też wzmacnia włosy. Jeśli Twoje kosmyki przetłuszczają się nadmiernie, wybierz produkt dostosowany do ich potrzeb, najlepiej taki, który w swoim składzie ma ekstrakt z pokrzywy.

2. Dbaj o cebulki

Zdrowe włosy tak naprawdę zaczynają się u nasady. Aby były naprawdę mocne i lśniące, 3-4 w tygodniu stosuj wzmacniające serum z aktywatorem wzrostu. Zawarte w nim składniki przenikają do skóry głowy i odżywiają korzenie włosów, dzięki czemu poprawiają ich funkcje.

Aby dodatkowo wzmocnić cebulki 1-2 razy w tygodniu stosuj naturalny olejek łopianowy. Jest lekki, więc możesz mieć pewność, że nie obciąży Twoich włosów.

W sierpniowej promocji olejek łopianowy Intensive Hair Therapy i inne kosmetyki do pielęgnacji włosów na jego bazie kupisz 20% taniej 🙂

3. Nie zapominaj o końcówkach

To końcówki najczęściej zdradzają kondycję naszych włosów. Jeśli są rozdwojone, suche i niesforne, to znaczy, że potrzebują intensywnej regeneracji. Jeśli oczekujesz szybkich efektów, wcieraj w nie codziennie olejek arganowy z keratyną, zwłaszcza jeśli często poddajesz swoje włosy zabiegom stylizacyjnym. Długotrwałą ochronę zapewni Ci natomiast kuracja z odbudowującą maską. Stosuj ją po każdym myciu włosów 😉

4. Chroń włosy przed słońcem

Dbaj o włosy z… głową 😉 Jeśli chcesz zabezpieczyć je przed szkodliwym działaniem słońca i wiatru, zadbaj o to, aby w Twojej letniej garderobie zagościły kapelusze. Są stylowe, kobiecie i, co ważniejsze, chronią Twoje kosmyki i skórę głowy.

kapelusze

6. Daj swoim kosmykom swobodę

Jeśli nie chcesz obciążać cebulek i narażać włosy na wypadanie, zrezygnuj z koków i wysokich upięć na rzecz luźnych, romantycznych fryzur 😉 Są niezwykle kobiecie, a ich wykonanie zajmie Ci dosłownie kilka minut. Plażowy look nigdy nie wychodzi z mody! 😉

wlosy

O czym jeszcze należy pamiętać podczas letniej pielęgnacji włosów? Koniecznie daj znać w komentarzu!