Postaw na delikatny demakijaż

11 kwietnia 2014
owies-pszenica

Wyobraź sobie, że stajesz wieczorem przed lustrem i jednym ruchem ręki zmywasz z twarzy makijaż, usuwasz zanieczyszczenia całego dnia, tonizujesz oraz nawilżasz. I wszystko w naturalny sposób! Brzmi jak bajka? Niekoniecznie – właśnie tak działają płyny micelarne.

Delikatna skóra twarzy wymaga specjalnego traktowania. Każdego dnia narażona jest na wiele czynników, które mogą osłabić jej równowagę fizjologiczną oraz doprowadzić do zmian w barierze hydrolipidowej, która chroni skórę przed bakteriami, podrażnieniami i stanami zapalnymi. Nieodpowiednia pielęgnacja może nasilić ten niekorzystny efekt, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kosmetyków codziennego użytku.

Jednym z największych odkryć kosmetycznych ostatnich lat są płyny micelarne. To specjalny rodzaj produktu, który do złudzenia przypomina wodę – jest przezroczysty, bezzapachowy i nie zawiera barwników. Jego niepozorny wygląd to jednak tylko pozory – to prawdziwy specjalista od oczyszczania, zmywania makijażu, tonizowania, nawilżania oraz odświeżania naszej cery. Dobry płyn micelarny z powodzeniem może zastąpić zarówno żel do mycia twarzy, jak i mleczko, płyn do demakijażu oczu, a nawet tonik.

Skąd biorą się tak niesamowite właściwości płynów micelarnych? Odpowiadają za nie zawarte w nich mikroskopijne cząsteczki zwane micelami. Ich budowę można porównać do magnesu – podobnie jak on, micele “przyciągają” zanieczyszczenia oraz pochłaniają nadmiar sebum z powierzchni naszej skóry. Dzięki temu ich działanie jest tak skuteczne, a zarazem delikatne i nieinwazyjne. Niektóre z płynów micelarnych wzbogacone są również o ekstrakty z ziół oraz roślin, które dodatkowo uzupełniają ich działanie i zbawiennie wpływają na skórę twarzy.

W ofercie Green Pharmacy pojawiły się niedawno dwa rodzaje płynów micelarnych – każdy z nich w dwóch pojemnościach (250 i 500 ml). Wersja rumiankowa przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów cer, również wrażliwej. Wyciąg z rumianku działa kojąco na skórę twarzy, szyi i dekoltu, a zawarty w płynie pantenol nawilża i łagodzi podrażnienia. Płyn micelarny z ekstraktem z owsa doskonale regeneruje oraz działa łagodząco, dlatego świetnie sprawdzi się w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do podrażnień i wymagającej regeneracji. Obie wersje będą odpowiednie również dla osób noszących szkła kontaktowe.