SOS dla suchej skóry

13 kwietnia 2017
shutterstock_536510479

Wiosna, choć jest piękna porą roku, to niestety jej początek nie jest zbyt łaskawy dla naszej skóry. Uczucie dyskomfortu, podrażnienia i świąd to jedne z pierwszych oznak nadejścia nowej pory roku oraz przesuszenia skóry po zimie. Sprawdź, jak to zmienić!

 

Nawilżaj już podczas oczyszczania

Uczucie spięcia skóry, szczypanie i swędzenia często nasila się tuż po kąpieli lub prysznicu, dlatego musisz zwrócić uwagę na to, jakich produktów do oczyszczania używasz. W przypadku żeli po prysznic wybieraj te bez SLS i SLES, a do kąpieli dodawaj olejki, które będą dodatkowo natłuszczać skórę i chronić ją przed wysuszaniem.

W przypadku twarzy, wyklucz z pielęgnacji kosmetyki, które w swoim składzie mają alkohol i zastąp je delikatnymi żelami i płynami micelarnymi.

Chroń

Po oczyszczeniu skóry musisz zadbać, aby nie traciła ona w ciągu dnia wody. W tym celu koniecznie musisz ją zabezpieczyć odpowiednimi kosmetykami. Nawilżający balsam będzie w tym wypadku niezawodny, zwłaszcza w ciągu dnia, ponieważ jego aplikacja jest szybka, a konsystencja lekka, co ułatwia szybkie wchłanianie produktu. Na noc zafunduj jednak skórze nieco intensywniejszą pielęgnację masełkiem do ciała, które jest bardziej treściwe.

Nie zapominaj też o twarzy, której często po oczyszczaniu towarzyszy uczucie ściągnięcia i dyskomfortu. Aby je zneutralizować, nałóż nawilżający krem, po wcześniejszym zwilżeniu skóry wacikiem nasączonym płynem micelarnym. Dzięki tym drobym zabiegom Twoja skóra będzie nawilżona, odświeżona i gotowa na przyjęcie makijażu.

Z kolei swoją nocną pielęgnacja twarzy wzbogać o olejki. Możesz stosować je bezpośrednio na zwilżoną skórę lub w formie dodatku do kremu – wystarczy dosłownie kilka kropel, ale wzbogacić je skład i działanie.

 

Zapobiegaj

Pielęgnacja skóry przesuszonej ma celu nie tylko przywrócić jej równowagę, ale też zapobiegać nawrotom uciążliwych dolegliwości, takich jak podrażnienia, świąt czy uczucie spięcia. Nawet jeśli Twoja skóra wygląda dobrze i nie odczuwacz dyskomfortu związanego z jej przesuszeniem, pamiętaj o tym, aby zapewniać jej prawidłowe nawilżenie, począwszy od diety aż po stosowanie właściwych kosmetyków. W tym celu możesz włączyć do swojej pielęgnacji lekki balsam, który doskonale nawilża, ale też niweluje podrażnienia, np. te, które często występują po goleniu.

 

Zregeneruj swoją skórę po zimie i skorzystaj z naszej promocji na kosmetyki nawilżające!

k2