Tydzień bez makijażu – podejmij wyzwanie!

13 czerwca 2016
Bez nazwy-8d

Wyjście z domu bez makijażu to dla Ciebie wyzwanie? Spróbuj zrezygnować z make-up’u na tydzień i zobacz, jak zmieni się Twoja cera, nastawienie i samopoczucie!

Jak często rezygnujesz ze śniadania, żeby zdążyć zrobić makijaż? Ile razy spóźniasz się na spotkanie, tylko dlatego, że kreska eyelinerem wyszła nie tak jak chciałaś? Teraz pomyśl, że wszystkie te problemy znikają… Jedyne, co musisz zrobić, to podjąć wyzwanie: 7 dni bez makijażu! Jesteś na to gotowa? Jeśli ciągle się wahasz, to te argumenty na pewno Cię przekonają:

  • znacznie poprawi się stan Twojej cery: znikną niedoskonałości i skóra przestanie się nadmiernie błyszczeć,
  • przywrócisz skórze naturalną jędrność,
  • zaoszczędzisz sporo czasu,
  • nauczysz się dystansu do siebie.

Przekonana? No to zaczynamy!

Poniedziałek

Nie ma czego ukrywać: początki zawsze są najtrudniejsze… Zapewne przeraża Cię myśl o wyjściu z domu bez makijażu, jednak możesz być pewna, że nikt nie zwróci uwagi na to, że nie masz dziś tuszu na rzęsach czy rozświetlacza na policzkach. Nie skupiaj się na tym, co mogliby pomyśleć inni, myśl o sobie!

Zacznij więc od oczyszczania: pierwszego kroku do pięknej, zdrowej skóry bez niedoskonałości. Tuż po obudzeniu przemyj twarz ulubionym płynem micelarnym, a po powrocie do domu umyj ją starannie delikatnym żelem, który usunie wszystkie zanieczyszczenia. Zobacz, ile czasu zaoszczędziłaś tylko dlatego, że nie musiałaś zmywać wodoodpornego tuszu do rzęs.

Wtorek

Może w to nie uwierzysz, ale już drugiego dnia zauważysz, że Twoja skóra wygląda inaczej: nie ma na niej już tylu zaczerwienień i suchych skórek. Jednak, mimo że cera nie jest już aż tak wysuszona, to wciąż wymaga pielęgnacji, dlatego zafunduj jej kremowy peeling! Dzięki niemu usuniesz martwy naskórek bez ryzyka powstania podrażnień. Twoja cera będzie jędrna i gładka – takiego efektu nie pozwoli Ci uzyskać nawet najlepszy makijaż!

Środa

Kosmetyki, którymi malujesz się na co dzień, czy tego chcesz czy nie, wysuszają Twoją skórę. Wykorzystaj więc tydzień bez makijażu i zafunduj swojej cerze ultranawilżenie. Pamiętaj, że skórę należy nawilżać od środa, dlatego zacznij pić minimum 1,5 l wody dziennie. Jeśli wydaje Ci się, że to dużo, dodawaj do niej miętę, cytrynę lub sezonowe owoce. Dzięki temu z chęcią będziesz sięgała po kolejną szklankę. Nie zapominaj też o nawilżaniu skóry od zewnątrz: znajdź swój ulubiony krem i nakłdaj go na twarz dwa razy dziennie: rano i wieczorem, po wcześniejszym oczyszczeniu skóry.

Bez nazwy-8

Czwartek

Kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut dziennie, poświęcanych na makijaż, a następnie dokładne zmycie go można wykorzystać zupełnie inaczej! Manicure, opanowanie nowego splotu, a może kolejny rozdział książki, którą od dawna chciałaś przeczytać?

Bez nazwy-8a

Piątek

Koniec tygodnia to najlepsza okazja, aby jeszcze bardziej zadbać o siebie, dlatego zafunduj sobie domowe spa. Przygotuj kąpiel z dodatkiem pachnącej soli lub olejku naturalnego. Przed wejściem do wody nałóż na twarz ulubioną maseczkę. Pod wpływem pary, jej składniki jeszcze lepiej wnikną w skórę i intensywnie odżywią jej najgłębsze warstwy. Zobaczysz, efekt końcowy Cię zaskoczy!

Sobota

Wykorzystaj ten dzień na zrobienie porządku w swoich kosmetykach. Wyrzuć wszystkie przeterminowane produkty, a jeśli masz wśród nich takie, których nie używałaś od miesiąca, oddaj je przyjaciółce. Mniej kosmetyków oznacza piękniejszą, zdrowszą cerę i miejsce na kolejne, przeznaczone do jej pielęgnacji.

Bez nazwy-8b

Niedziela

Ostatniego dnia wyzwania spisz wszystkie swoje wnioski: z czym miałaś największy problem? Czy do tej pory wystarczająco dbałaś o swoją cerę? Czy na pewno potrzebujesz mocnego makijażu?

Jeśli dotąd malowałaś się każdego dnia, zapewne trudno będzie Ci zrezygnować z make-up’u na stałe, ale możesz być pewna, że w czasie jednego tygodnia nauczysz się pielęgnować swoją cerę i doceniać to, co w Tobie najpiękniejsze: naturalność.