W te Walentynki pokochaj… siebie!

04 lutego 2015
shutterstock_210295177

Walentynki to doskonały moment, aby obdarować miłością bliskie nam osoby. W tym roku postarajmy się jednak poświęcić więcej uwagi i czułości… samym sobie!  Oto sposoby, które pozwolą Wam w naturalny sposób pielęgnować miłość własną.

Żyjemy w ciągłym biegu, troszcząc się o swoich bliskich. Niestety, w pędzie codziennych obowiązków często zapominamy o własnych potrzebach. A któż lepiej zatroszczy się o nas, jak nie my same? Pozwól sobie na odrobinę przyjemności i naucz się  się dopieszczać samą siebie! Jak to zrobić? To proste!

1. Zacznij dobrze dzień

Jaki początek dnia, taki też jego koniec, dlatego zadbaj o to, aby Twoje poranki zawsze były piękne! Orzeźwiający prysznic z ulubionym żelem, pyszne śniadanie zjedzone w spokoju lub pięknie podana kawa to drobnostki, które nastroją Cię pozytywnie na resztę dnia. Przyznasz, że przynajmniej w Walentynki warto wstać wcześniej, aby móc bardziej zadbać o siebie? 🙂

1

2.  Otocz się pozytywną aurą

Duży wpływ na Twoje samopoczucie ma otoczenie, w jakim przebywasz. Zatroszcz się o to, aby w miejscu, w którym spędzasz najwięcej czasu, zawsze towarzyszyły Ci przedmioty wywołujące uśmiech na twarzy. Uwielbiamy otaczać się pięknymi rzeczami, ale to te wykonane samodzielnie mają największy urok i najbardziej cieszą oko. Ręcznie zdobiony kubek, ramka z pozytywnym zdjęciem czy świeczka to detale, które sprawią, że każdy dzień – nie tylko Walentynki – będzie dla Ciebie wyjątkowy!

2

3. Poczuj się pięknie

Czasem nawet najdrobniejsza zmiana w wyglądzie potrafi poprawić nastrój kobiety, a Walentynki to doskonały moment, aby nieco odmienić swój wizerunek. W ten wyjątkowy dzień zrezygnuj z szarych, ponurych kolorów na rzecz barw miłości – czerwieni, żurawiny i różu! Wystarczy mały detal, abyś poczuła się świeżo i pięknie. Czerwona wstążka we włosach, delikatna biżuteria czy dziewczęca sukienka sprawią, że pokochasz siebie jeszcze bardziej!

3

4. Zadbaj o swoje ciało

Róża to symbol piękna i miłości, dlatego nie może zabraknąć jej w Walentynki! Jednak zamiast kwiatów, zafunduj sobie domowe SPA  z “bukietem” różanych kosmetyków i naturalnie zadbaj o swoje ciało. Najpierw pachnący peeling, potem kąpiel w wannie wypełnionej aksamitną pianką, a na końcu różany balsam – to trio sprawi, że poczujesz się jak w letnim ogrodzie. Czy może być piękniej?

4

5. Świętuj małe sukcesy

Tuż przed zaśnięciem sporządź listę rzeczy, które chciałabyś zrobić następnego dnia, a wieczorem pochwal siebie za to, co udało Ci się zrealizować. Nawet jeśli miałby to być drobiazg, zafunduj sobie w zamian niewielką nagrodę: ulubiony serial, owocowa przekąska czy wieczór z interesującą lekturą to doskonały sposób na miłe zwieńczenie dnia.

5

Jeśli chcesz być szczęśliwa, czuć się pięknie i czerpać radość z każdego dnia – nie tylko w Walentynki –  musisz przede wszystkim pokochać siebie! Jaki jest Twój sposób na pielęgnowanie miłości własnej? Czekamy na komentarze! 🙂