Wszystko o masażu twarzy

02 czerwca 2015
greenpharmacy_blog

Wszystkie znamy zbawienny wpływ ujędrniających masaży – stosujemy je na nogi, uda, brzuch czy dekolt. Ale czy wiesz, że regularnie masować można też twarz? Efekty potrafią być naprawdę spektakularne!

Pomysł na ten wpis podsunęła nam Ania Hołownia, jedna z naszych Czytelniczek i laureatek konkursu zorganizowanego z okazji 1. urodzin bloga Green Pharmacy. I chwała jej za to, bo korzyści wynikające z regularnego masażu są nie do przecenienia! Z pomocą tej techniki pielęgnacji usuniesz opuchliznę, poprawisz owal twarzy i zmniejszysz widoczność zmarszczek. Aby cieszyć się pełnią pozytywnych efektów masażu, musisz jednak pamiętać o pewnych zasadach. Przeczytaj, o jakich i zainspiruj się! 🙂

Uwaga, delikatnie!

Skóra twarzy jest dużo cieńsza i wrażliwsza niż ta na naszych udach czy brzuchu. Masaż musi więc być wykonywany odpowiednio delikatnie. Aby zobaczyć efekty ujędrniające musimy uważać, aby skóry nie naciągać, a jedynie delikatnie przesuwać po niej palcami – z tego powodu nigdy nie wykonujemy masażu na sucho. Najlepiej wykorzystać do tego delikatny, naturalny olejek, na przykład olejek różany z olejkiem macadamia. Połączone właściwości ujędrniające i odmładzające olejku oraz masażu przyniosą wyjątkowy efekt!

Wystarczy chwila

Aby zobaczyć rezultaty, masaż twarzy należy stosować systematycznie – najlepiej codziennie. Ze względu na to, że najlepiej wykonywać go na oczyszczoną skórę twarzy, można robić to przed snem – skorzystasz podwójnie, bo odprężający masaż sprawi, że zrelaksowana i w dobrym nastroju oddasz się w objęcia Morfeusza. Na szczęście wystarczy jedynie 10 minut dziennie, aby cieszyć się piękną, wygładzoną cerą – tylko tyle zajmie Ci kompleksowy masaż na wszystkie partie twarzy. To krócej, niż pomalowanie paznokci!

Konkretny problem – konkretne rozwiązanie

Co spędza Ci sen z powiek? Dobierz rodzaj masażu w zależności od rezultatu, który chcesz osiągnąć i ciesz się piękną cerą!

Lwia zmarszczka 

Ta nieestetyczna pionowa bruzda powstaje między brwiami w wyniku ich marszczenia. Nadaje naszej twarzy nieprzyjazny, groźny wygląd. Aby jej zapobiec lub zmniejszyć jej widoczność, musisz sprawić, aby mięśnie za nią odpowiedzialne zrelaksowały się.

    • Jak to zrobić?

Palce wskazujące i środkowe umieść nad brwiami i przesuwaj w stronę skroni. Powtórz ten ruch pięciokrotnie.

Następnie palcami prawej ręki rozmasuj lewą stronę nosa, zaczynając od jego nasady, a kończąc na czubku. Rozmasuj mięśnie pięć razy. Następnie zmień dłoń i powtórz zabieg z drugiej strony. Całość powtórz trzykrotnie.

masaz_twarzy_lwia

Gładkie czoło

Aby zachować młody wygląd zadbaj o to, aby nie pojawiły się na nim żadne zmarszczki. Te poziome najlepiej wygładzi ruch spiralny.

    • Jak to zrobić?

Przyłóż po trzy palce po obu stronach czoła, nad brwiami. Spiralnym ruchem przesuwaj je w stronę skroni. Zabieg powtórz cztery razy.

Następnie przesuń palce na środek czoła i delikatnie przesuń je w stronę skroni, “prasując” zmarszczki. Powtórz ten ruch pięciokrotnie.

masaz_twarzy_czolo

Napięta skóra wokół oczu

W tym miejscu skóra jest wyjątkowo wrażliwa i cienka, masaż musi być więc szczególnie delikatny.

    • Jak to zrobić?

Palcem środkowym wykonuj oklepujące, „pukające” ruchy, zaczynając od zewnętrznego kącika oka, ku nasadzie nosa, a następnie pod łukiem brwiowym, ponownie ku zewnętrznemu kącikowi. Takie okrążenie powtórz przynajmniej trzykrotnie.

masaz_twarzy_napieta

Jędrny owal

To właśnie owal twarzy ma największy wpływ na to, czy nasza twarz wygląda młodo. Opadające policzki pogłębiają bruzdę nosowo-wargową i sprawiają, że wyglądasz na zmęczoną i opuchniętą.

    • Jak to zrobić?

Zacznij od położenia palców na środku brody i przesuwania ich w górę, po linii żuchwy, aż do skroni. Powtórz ten ruch przynajmniej sześć razy.

Następnie ułóż palce palce przy nozdrzach i delikatnym ruchem rozmasuj na zewnątrz, w stronę skroni. Powtórz sześć razy.

masaż_twarzy_owal

Systematyczny masaż twarzy może odjąć nam nawet kilka lat, pozwoli też zapobiec powstawaniu zmarszczek, przedłużając młody, świeży wygląd. Wykonywany wieczorem zrelaksuje, a rano – pomoże pozbyć się opuchlizny. W dodatku taki zabieg świetnie przygotuje Twoją skórę na działanie kosmetyków – dzięki niemu substancje aktywne łatwiej dotrą do głębszych warstw skóry. Czujesz się przekonana? 🙂